Новости, материалы, практика

Суттєві зміни щодо відповідальності громадян за незаконне використання євроблях на митній території України

В Україні вже не перший рік точаться суперечки щодо так званих "євроблях" - автомобілів на іноземній реєстрації (Польща, Литва, Словаччина тощо), які ввозяться до України в обхід митних правил. Власники таких авто вимагають їх легалізації або ж врегулювання податкових ставок, періодично влаштовуючи масові протести. У підсумку, на початку листопада 2018 року Верховна Рада прийняла зміни до податкового законодавства, покликані врегулювати ситуацію з "євробляхерами".

Для розмитнення євроблях було визначено піврічний період. Скористалися спецпропозицією понад 200 тисяч українців. Заплатили за це майже 13 мільярдів гривень. 22 лютого 2019 року сплинув пільговий період легалізації "євроблях". На митницях був ажіотаж, адже багато водіїв хотіли встигнути на знижку 50%. Однак ще до кінця травня 2019 року розмитнити машину на іноземній реєстрації можна буде без покарання.

Відповідно до п. 1 розділу ІІ Закону України від 08.11.2018 р. №2612-VIII "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України", з 24 травня 2019 року набирають чинності суттєві зміни щодо відповідальності громадян за незаконне використання транспортних засобів з іноземною реєстрацією на митній території України.

Так, вводиться відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим "транзит", а також за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні. Відповідно до ч. 4 ст. 469 Митного кодексу України, за такі дії передбачено штрафні санкції у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 тис. грн).

Як зазначається, за перевищення строків доставки транспортних засобів особистого користування (ст. 95 Митного кодексу України), що перебувають під митним контролем, до органу доходів і зборів призначення або строків тимчасового ввезення транспортного засобу більше ніж на 30 діб або їх втрату, у тому числі розукомплектування транспортного засобу (статті 470 та 481 Митного кодексу України) передбачено санкції у вигляді штрафу у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 тис. грн) або конфіскація таких транспортних засобів.

Крім того, запроваджується автоматизований обмін інформацією між органами доходів і зборів, Держприкордонслужбою та органами Нацполіції з метою контролю за використанням на території України транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України або поміщених у митний режим "транзит".

Ті, хто легалізуватимуть євробляхи з 23 лютого до 23 травня – знижок вже не матимуть. Але принаймні не платитимуть штраф.

 

Услуги адвоката по ст. 130 КУпАП, семейным, гражданским, жилищным и ДТП спорам.

+38 099 964 81 78

Адвокат Запорожье, Адвокат Вольнянск, Адвокат Мелитополь, Адвокат Орехов, Адвокат Токмак, Адвокат Бердянск, Адвокат Пологи, Адвокат по расторжению брака, адвокат по алиментам, адвокат по разделу имущества, адвокат по выселению

 

ОБЩЕЕ КОЛИЧЕСТВО УСПЕШНО ЗАВЕРШЁННЫХ СУДЕБНЫХ ПРОЦЕССОВ В СУДЕ ПЕРВОЙ ИНСТАНЦИИ

ОБЩЕЕ КОЛИЧЕСТВО РЕЗУЛЬТАТИВНО ОБЖАЛОВАННЫХ РЕШЕНИЙ В СУДАХ АПЕЛЛЯЦИОННОЙ И КАССАЦИОННОЙ ИНСТАНЦИИ

ОБЩЕЕ КОЛИЧЕСТВО КЛИЕНТОВ, КОТОРЫЕ ОБРАЩАЮТСЯ ПОВТОРНО, В СЛУЧАЕ ВОЗНИКНОВЕНИЯ НЕОБХОДИМОСТИ

ЮРИДИЧЕСКАЯ ВСЯЧИНА

Новости, полезные материалы и судебная практика

ОТКРЫТЬ РАЗДЕЛ

ЮРИДИЧЕСКАЯ ВСЯЧИНА

Новости, полезные материалы и судебная практика

ОТКРЫТЬ РАЗДЕЛ

ОБРАЗЦЫ ДОКУМЕНТОВ

Иски, заявления, ходатайства

ОТКРЫТЬ РАЗДЕЛ

ОБРАЗЦЫ ДОКУМЕНТОВ

Иски, заявления, ходатайства

ОТКРЫТЬ РАЗДЕЛ
© 2016 - 2019 Адвокат Шумский Игорь Васильевич. Телефон: +38 099 964 81 78. E-mail: igorshumskiy2601@gmail.com.