Образцы процессуальных документов

Исковое заявление о расторжении брака (Позовна заява про розірвання шлюбу)

Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя або одного з них, а також за спільною заявою подружжя (або за позовом одного з подружжя) на підставі рішення суду.

 

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

69071, м. Запоріжжя, вул. Чарівна 117 «А»

 

ПОЗИВАЧ ПО СПРАВІ:

Смірнова Катерина Іванівна, 01.01.1990 р.н.

Паспорт серія АА 777777, виданий Микитинським РВ УМВС України в Тернопільській області 30.01.2006 року.

РНОКПП 7777777777

Зареєстрована за адресою:

69104, м. Запоріжжя, вул. Олімпійської збірної, буд. 777, кв. 7.

Телефон: +38 099 999 99 99

 

ВІДПОВІДАЧ ПО СПРАВІ:

Смірнов Андрій Юхимович, 02.02.1990 р.н.

Паспорт серія ББ 888888, виданий Микитинським РВ УМВС України в Тернопільській області 30.02.2006 року.

РНОКПП 88888888888

Зареєстрований за адресою:

69104, м. Запоріжжя, вул. Олімпійської збірної, буд. 777, кв. 7.

Телефон: +38 099 999 99 88

 

Судовий збір сплачується відповідно до Закону України «Про судовий збір».

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про розірвання шлюбу

«02» грудня 2010 року Відділом реєстрації актів громадянського стану міської ради м. Запоріжжя між мною та відповідачем було зареєстровано шлюб, про що у книзі реєстрації актів про одруження зроблено запис № 99998, що підтверджується свідоцтвом про одруження серія І-ЖС № 999998 (копія додається).

Майже одразу сімейне життя між нами не склалось. Траплялись моменти коли відповідач зникав на декілька днів без усілякого попередження. Відповідач зловживав алкогольними напоями та під час сп'яніння вів себе агресивно та вкрай не адекватно.

22.09.2012 року в нас з відповідачем народилась донька, Смірнова Вікторія Андріївна, про що в Книзі записів актів громадянського стану про народження 18.10.2012 року зроблено відповідний запис № 2222, що підтверджується свідоцтвом про народження, виданим Відділом реєстрації актів громадянського стану Шевченківського районного управління юстиції м. Запоріжжя від 18.10.2012 року серія 1-ЖС № 555555 (копія додається).

Я вважала, що народження доньки змусить мого чоловіка замислитися, розставити у житті пріоритети та змінити своє ставлення до родини. Однак, на превеликий жаль ситуація лише погіршилась, оскільки відповідач окрім зловживань спиртними напоями інколи застосовував до мене заходи фізичного впливу.

Весь цей час я терпіла приниження, я вірила, що щось зміниться і я врятую свого чоловіка та нашу родину. Я неодноразово зверталась за допомогою у вирішенні конфліктних ситуацій до батьків свого чоловіка, однак проблеми не були вирішені.

На теперішній час основними причинами розірвання наших із відповідачем шлюбних стосунків є те, що відповідач взагалі не змінився, продовжує зловживати спиртними напоями, ображає, принижує та морально тисне на мене.

Я вважаю, що подальше спільне життя та збереження шлюбу суперечить моїм інтересам та інтересам наших дітей. Діти живуть у постійному страху у напруженій психоемоційній обстановці. Діти повинні зростати в атмосфері любові та злагоди, а не у атмосфері постійних з'ясувань стосунків їх батьків, коли батько перебуваючи у сп'янінні може застосувати до своєї дружини, прийоми дзюдо. Відповідач не хоче розуміти, що такими діями він руйнує дитячу психіку та позбавляє їх подальшого нормального життя.

Рятувати нашу родини в мене більше не має сил, надалі я не маю змоги та бажання проживати з Відповідачем у шлюбі, підстав для збереження сім’ї я не вбачаю, а тому прийшла до переконання, що такий шлюб потрібно розірвати, оскільки цей шлюб суперечить моїм інтересам. На примирення відповідно до ст. 111 Сімейного кодексу України я не згодна і тому вважаю, що необхідно розірвати шлюб без надання сторонам строку на примирення.

Відповідно до ч. 2 ст. 104 Сімейного кодексу України однією з підстав припинення шлюбу є його розірвання. Відповідно до ч. 3 ст. 105 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя. Підстави, які б перешкоджали звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу, передбачених ст. 110 Сімейного кодексу України відсутні.

Статтею 112 Сімейного кодексу України передбачено, що суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Згідно зі ст. 51 Конституції України та ст. 24 Сімейного кодексу України, шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки, та я не бажаю продовжувати шлюбні стосунки з Відповідачем. Шлюбні відносини між мною та Відповідачем остаточно припинені.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Сімейного кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушувати до примирення шлюбних відносин, примушування їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв’язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом (ч. 3, 4 ст. 56 Сімейного кодексу України).

Прошу суд врахувати при розгляді позовної заяви, що регулювання шлюбно-сімейних правовідносин здійснюється на принципах добровільності, взаємоповаги, взаєморозуміння, а держава забезпечує принцип свободи шлюбу та принцип свободи розірвання шлюбу, та поданий мною позов про розірвання шлюбу відповідає моїй дійсній волі.

Позов подається до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя, відповідно до ч. 1 ст. 27 Цивільного процесуального кодексу України, за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем реєстрації відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Звертаю увагу суду, що відповідно до абз. 4 п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» подання доказів можливе на наступних стадіях цивільного процесу, тому суд не вправі через неподання доказів при пред'явленні позову залишати заяву без руху та повертати заявнику.

Іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав на теперішній час стороною позивача не подавалось. На підтвердження цього надаю роздруківку з офіційного сайт «Судової влади України» з розділу «Стан розгляду справ» (Інтернет посилання https://court.gov.ua/fair/). На виконання вимог ч. 5 ст. 95 та п. 8 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, після прохальної частини позову зазначені додатки із посилання на місцезнаходження їх оригіналів. Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи. Інших судових витрат передбачених Цивільним процесуальним кодексом України, окрім сплаченого судового збору в сторони позивача не має.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 24, 56, 104, 105, 110-112 Сімейного кодексу України, ст. 51 Конституції України, ст. ст. 4, 10, 13, 27, 76-80, 175 Цивільного процесуального кодексу України, -

 

ПРОШУ СУД:

Розірвати шлюб між мною, Смірновою Катериною Іванівною, 01.01.1990 р.н. та Смірновим Андрієм Юхимовичем, 02.02.1990 р.н., який було зареєстровано «02» грудня 2010 року Відділом реєстрації актів громадянського стану міської ради м. Запоріжжя про що у книзі реєстрації актів про одруження зроблено запис № 99998.

Після розірвання шлюбу прошу залишити мені шлюбне прізвище – «Смірнова».

 

ДОДАТКИ:

  1. Оригінал квитанції про сплату судового збору (оригінал надано до суду);
  2. Копія паспорту та ідентифікаційного номеру позивача (оригінал знаходиться у позивача);
  3. Копія свідоцтва про одруження (оригінал знаходиться у позивача);
  4. Копія свідоцтва про народження (оригінал знаходиться у позивача);
  5. Роздруківка з офіційного сайт «Судової влади України» з розділу «Стан розгляду справ» (Інтернет посилання https://court.gov.ua/fair/) (оригінал в наявності у позивача);
  6. Заява про розгляд справи за відсутності позивача;
  7. Копія позовної заяви із додатками для відповідача.

 

«    »__________ 201_ року                                                                          К.І. Смірнова

 

Процес складання процесуальних документів має безліч тонкощів і нюансів. Недотримання хоча б однієї вимоги закону до форми позову, заяви або клопотання, може привести до негативних наслідків. Краще довірити складання необхідного Вам документу адвокату.

 

Услуги адвоката по ст. 130 КУпАП, семейным, гражданским, жилищным и ДТП спорам.

+38 099 964 81 78

Адвокат Запорожье, Адвокат Вольнянск, Адвокат Мелитополь, Адвокат Орехов, Адвокат Токмак, Адвокат Бердянск, Адвокат Пологи, Адвокат по расторжению брака, адвокат по алиментам, адвокат по разделу имущества, адвокат по выселению

 

ОБЩЕЕ КОЛИЧЕСТВО УСПЕШНО ЗАВЕРШЁННЫХ СУДЕБНЫХ ПРОЦЕССОВ В СУДЕ ПЕРВОЙ ИНСТАНЦИИ

ОБЩЕЕ КОЛИЧЕСТВО РЕЗУЛЬТАТИВНО ОБЖАЛОВАННЫХ РЕШЕНИЙ В СУДАХ АПЕЛЛЯЦИОННОЙ И КАССАЦИОННОЙ ИНСТАНЦИИ

ОБЩЕЕ КОЛИЧЕСТВО КЛИЕНТОВ, КОТОРЫЕ ОБРАЩАЮТСЯ ПОВТОРНО, В СЛУЧАЕ ВОЗНИКНОВЕНИЯ НЕОБХОДИМОСТИ

ЮРИДИЧЕСКАЯ ВСЯЧИНА

Новости, полезные материалы и судебная практика

ОТКРЫТЬ РАЗДЕЛ

ЮРИДИЧЕСКАЯ ВСЯЧИНА

Новости, полезные материалы и судебная практика

ОТКРЫТЬ РАЗДЕЛ

ОБРАЗЦЫ ДОКУМЕНТОВ

Иски, заявления, ходатайства

ОТКРЫТЬ РАЗДЕЛ

ОБРАЗЦЫ ДОКУМЕНТОВ

Иски, заявления, ходатайства

ОТКРЫТЬ РАЗДЕЛ
© 2016 - 2019 Адвокат Шумский Игорь Васильевич. Телефон: +38 099 964 81 78. E-mail: igorshumskiy2601@gmail.com.